K datu 31.12.2015 skončí platnost všech stávajících průkazek mimořádných výhod (MV) a průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP), tj. TP, ZTP a ZTP/P, bez ohledu na délku jejich platnosti (tzn. i kdyby byly přiznány jako „trvalé“), a to u všech držitelů těchto průkazů. Od 1.1.2016 již budou muset mít všichni nový průkaz OZP. Tyto nové průkazy bude Státní tiskárna cenin distribuovat od dubna 2015. Od dubna do konce prosince 2015 musí všichni stávající držitelé průkazů požádat na Úřadu práce (ÚP) ve Zlíně o výměnu za nový typ, a to svou osobní návštěvou na pracovišti ÚP Zlín. Upozorňujeme, že tuto záležitost nelze vyřídit na pracovišti ÚP či na sociálním odboru ve Vizovicích!

Při podpisu Podkladů pro vydání nového průkazu OZP je tedy nezbytná účast samotného klienta, neboť tento tiskopis se tiskne přímo z aplikace v počítači a klient ho bude na místě sám podepisovat, a lepí se zde jeho fotografie. Více informací zobrazíte zde

K jednání na ÚP je třeba mít s sebou: - platný občanský průkaz - stávající průkazku MV či průkaz OZP, nejlépe pokud klient dohledá i rozhodnutí o jeho přiznání - aktuální fotografii (barevnou, velikost jako na OP)

Za výměnu průkazu bude ÚP účtován správní poplatek ve výši 30,- Kč.