Na začátku listopadu 2023 byla spuštěna soutěž s názvem Valašská hokejová hobby liga, zkráceně nazývaná VHHL, kterou odehráli hokejoví amatéři a bývalí registrovaní hokejoví hráči. Této soutěže se účastnily především místní hokejové amatérské celky z Valašských obcí a to HC Halenkov, Hovězí Bulls, Kapka Hobby Hokej, Ratiboř Oilers a Podkopná Lhota. Soutěž byla tvořena základní částí a následným play-off. Sportovní soutěž si klade za cíl podporovat zdravý životní styl a zapojení místní komunity do sportovních aktivit. Účastní se jí především lidé, kteří mají kladný vztah ke sportu a jsou rádi součástí kolektivu, což je v dnešní době spíše již vzácnost. Tým hrající pod hlavičkou obce Podkopná Lhota odehrál sezónu v následujícím složení:

Viktor Štěpánek, Bělíček Daniel jun., Bělíček Daniel sen., Čala Martin, Gajdošík Stanislav, Gerych Leoš, Kráčalík Aleš, Kučera Ladislav, Kutěj Tomáš, Langer Daniel, Nášel Vladimír, Němeček Ondřej, Ondráček Filip, Pokluda Lubomír, Ratajský Jiří, Rozum Radek, Knedla Jiří, Šumšal Milan, Tomšů Jiří, Vymětal Jiří a Železník Lukáš.

Celek Podkopné Lhoty pod vedením Viktora Štěpánka a asistenta Aleše Kráčalíka vyhrál základní část VHHL s výrazným bodovým náskokem. V rámci play-off postoupil do finále, které se odehrálo 30.dubna 2024 v Kapka Resort ledové aréně. Do finále postoupil také Kapkáč Hockey team v čele s vedoucím Lukášem Holíkem. Finálový zápas se vedl od samotného počátku v útočném stylu obou týmů. Návštěvníci měli možnost sledovat velmi pohledný a poutavý hokejový zápas, který se stal pro tým Podkopné Lhoty vítězným, a to v poměru 7:3.

Všem hráčům, kteří předváděli skvělé výkony v základní části i play-off tímto starosta a místostarosta obce děkují za skvělou reprezentaci obce a zároveň přejí i úspěšnou sezónu 2024 – 2025.

Fotogalerii ze sezóny 2023-2024 zobrazite zde